Selülit Masajı Nedir?

Anti Selülit Masajı Nedir? Nasıl Yapılır?

Selülit tedavisinde en olumlu sonuç alınan tedavi şekli masajdır. Çünkü masaj kan dolaşımını hızlandırdığı için hem selülit oluşumunu engeller hem de oluşan selülitleri yok eder. Selülitin kan dolaşımı lenf dolaşımı ve vücuttaki yağ fazlalığından oluştuğunu düşünürsek bu sonucu doğrulamış oluruz. Ayrıca masaj ile dokularımızın taze oksijen almasını sağlamış oluruz Selülit masajı lenf ile kan dolaşım sistemini hareketlendirerek dokularımızın yeni oksijenle dolmasını sağlar, böylelikle kan dolaşımı rahat olacağından dolayı selülit oluşumunu engellemektedir.

 

Selülit Masajının Çeşitleri

Selülit masajının iki çeşidi vardır birincisi Dolaşım Masajı ikincisi ise Lenfatik Drenaj Masajıdır.

Selülit Masaj Çeşitleri, Selülit Masaj türü

Dolaşım masajı kan dolaşımına yönelik yapılan bir masajdır. Bu masaj sayesinde deri atlındaki kan dolaşımımızı harekete geçiririz ve dokunun canlanmasını sağlarız. En önemlisi kanın alt taraftan yani bacaklardan yukarı yani göğüs kısmına gitmesini sağlar. Belli bazı bölgelere parmakla basınç uygulandığında lenflerimizi yenilemiş oluruz.

Selülit masaj faydası, Selülitler 

Lenfatik Drenaj Masajı ise lenf bezlerine uygulanır bu sayede kan dolaşımı hızlanmış olur ve buna bağlı olarak da bedenimizdeki ödem ve toksit maddeler dışarı atılmış olur.

Selülit masajı nasıl yapılır?

Bu iki masaj da bilhassa lenf dolaşımı üzerinde etkili olmaktadır. Selülitten kurtulmak için bu masajlara ortalama 10 ile 15 seans devam etmeliyiz ve süreklilik çok önemlidir yani bu seansları ara vermeden düzenli olarak haftada 2 defa uygulamalıyız. Bu masaj sadece bacaklara uygulanmaz aynı zamanda kollara ve karın bölgesine de uygulanabilecek bir masaj türüdür.

evde selülit tedavisi, Selülit Masajı

 

Selülit Masajını Kimlere Yaptırmalı

Selülit masajı profesyonel bir masöre yaptırma imkânınız var ise bu tabi ki ekstra bir artı olur sizin için. Ama böyle bir imkânınız yok ise bunu kendiniz de yapabilirsiniz Selülit masajı düzenli bir şekilde haftada en az 2 seans olarak yapmanızı tavsiye ederiz.

Selülit masajı istiyorum, Selülit Masajı

 

Selülit masajı nasıl yapılır

Selülit masajı için ilk önce yapmanız gereken şey ellerinizi aromatik bir yağ ile ovalamak bu masaj yaparken ellerinizin daha kolay hareket etmesini sağlar. Düz bir zemine oturup bacaklarınızı ön tarafta tutun iki elinizle birlikte bileklerinizden başlayıp yukarıya doğru ovalama hareketini yapın bu hareket 10 ile 15 arası değişebilir. Aynı hareketi diğer bacağınıza da uygulayın bu hareketlerle bacaklarınızın kan dolaşımı daha hızlı olacaktır. Bu hareketin aynısını üst bacağınıza da uyguladıktan sonra masaj uyguladığınız alanlara hafif yumruklar vurup sıvazlama işini tekrar yapın böylece bir seanslık selülit masajını uygulamış olursunuz.

 

Selülit Masajı

 

Masaj Uzmanı Masör