Masaj Nedir?

Masaj nedir dediğimizde aslında yüzyıllardır insanların bildiği ve yaşamın bir parçası haline gelen masaj, genel olarak ağrıyı hafifleterek alternatif bir tedavi şeklidir. Masajın amacı kasları gevşeterek kan dolaşımının rahatlamasını sağlayan bir uygulama şeklidir. Masaj günümüz koşullarında iş stresinden ver yoğun iş temposundan kurtulmak için tercih edilen bir yöntemdir.

Masaj Nedir? Masaj nasıl yapılır? Masör

Masaj anında vücudun üretip salgıladığı doğal sakinleştirici olan endorfin, masaj yaptıran kişide olağan üstü rahatlama ve ferahlama sağlandığından, psikolojik anlamda masajı, yan etkisi olmayan bir antidepresan ve psikolojik terapi olarak görmek de mümkündür. Aslına bakacak olursak, masaj ve terapi vücuda uygulanan yöntemleriyle kişiyi tedavi eden ve rahatlatan en etkili uygulamalardan biridir.

Masaj nedir? Masaj uygulaması, masaj terapi

Masaj aynı zamanda zihinsel düzeyde de işlev görür. Zihnin gevşemesini ve rahatlamasını sağlar. Virüslere ve hastalık oluşturan mikroplara karşı direnci arttırarak, direnç sağlayan antikorların ve akyuvarların bedendeki üretimini arttırırken, bağışıklık sistemini de güçlendirir. Masajdaki derinlemesine dokunuşlar, vücut sıvılarını hareketlendirici etki sağlarken, aynı zamanda kanın kalbe ve ciğerlere daha çabuk gitmesini sağlar.

 

Masaj yaptırmak istiyorum

 

 

Masaj yaptırmak istiyorum dediğinizde, aslında Masaj bir süreliğine bile olsa dış dünyanın tüm stresinden yorgunluğundan ve kargaşasından uzak, fiziksel ve ruhsal bir arınma, rahatlama molasıdır. Kendinizi ve bedeninizi ödüllendireceğiniz bir armağan.

''Masaj yaptırmak istiyorum'' Masaj yaptırmak

Masaj tek taraflı olmamakla birlikte, iki taraflı yapılan bir çalışma şeklidir. Terapistin görevi, terapi gören kişinin kendi sorunu üzerinde onu yönlendirmesiyle gerekli adımları atarak ona yardımcı olmaya çalışmaktır. Terapi ve masaj gören kişinin ise elinden gelen en iyi şekilde gevşeyerek, seans esnasında hissedilebilecek bedensel veya zihinsel rahatsızlıklardan kendi sorunlarıyla yüzleşmeye hazır ve kararlı olmaktır.

Masaj yaptırmak istiyorum

 

Masaj nasıl yapılır?

Masaj günlük hayatta stresli ve yorgun geçen günlerinizde, aslında masaj terapisi alarak kendinizi rahatlatabilir ve keyifli bir ortam haline getirebilirsiniz, ayrıca masaj keyif ve ağrılardan kurtulmanın yanında zayıflamak için masaj yaptırmayı tercih edebilirsiniz.

Masaj ile doğru şekilde rahatlama ve gevşeme pratiği yaptığınızda, gündelik hayatta zor olan durum ve hisler karşısında benzer stratejileri uyguladığınızı fark edeceksiniz.

Masaj nasıl yapılır? Masaj uygulaması

Psikolojik açıdan bakıldığında masaj bir önem hatta bakımlılık hissi verir, vücudumuzun farkına varmamızı sağlar. Güvenli bir dokunuş hayatın önemli bir parçasıdır. Dolayısıyla bu işi bilinçli olarak yapan bir profesyonel masaj sırasındaki dokunuşu aynı zamanda rahatlatıcıdır. Fiziksel anlamda masaj, veren taraf ile alan taraf arasında bir elektromanyetik enerji değişimidir. Bu enerji makine ve benzeri aparatlarla elde edilemez 

Masaj hareketleri masaj nasıl yapılır?

Masaj süresi ortalama 50 dakikadır. Sıvazlama, yoğurma, baskı, titretme gibi rahatlatıcı el teknikleriyle uygulanarak kasların rahatlamasını ve gevşemesini sağlayarak, dinlenme stresten arınma ve keyif için uygulanılabilir.

''Evde Masaj'' Otelde masaj, ofiste masaj

Güzellik İksiri

Tamamlayıcı ve Alternatif Tıp

 

Masaj Uzmanı Masör

Masaj Uzmanı Masör

Masaj nasıl yapılır? Masaj yaptırmak istiyorum. Güvenilir masör var mı? masaj tavsiyesi. Masaj nedir ve nasıl yapılır? masaj uygulaması. bayanlara masaj çiftlere masaj hizmeti.