Masaj Hakkında

 

Masaj hakkında birçok şey söylenebilir. Masaj genelde iş hayatı ve şehir yaşamının verdiği bitkinlik, tükenmişlik hissinin oluşmasının sonucunda kişinin rahatlamak ve arınmak için uygulanması ister. Masaj sağlık yönünden bakıldığında Stres masajı günümüzde psikolojik hastalıkların tedavisinde de kullanılmaktadır. Masaj alternatif tıpta büyük bir önemi bulunmaktadır.

Masaj Hakkında, masaj hakkında bilgiler

 

Masajla Duruşunuzu Düzeltin

 

Masajla duruşunuzu düzeltebilirsiniz. Genellikle uzun süre ayakta duran ve işi gereği stresli bir ortamda çalışmak zorunda olan kişilerde yaygın olarak duruş bozukluğu meydana gelir. Stres, vücut duruşunu bozma yani değiştirme gibi bir niteliğe sahiptir. Buna misal vermek gerekirse, yoğun stres altında olan birinde omuzların öne doğru çıkması, çenenin kalkması ve ensenin öne doğru hareketlenmesi ile karşı karşıya kalınır.

 

Masajın Psikolojik Etkileri

 

Psikolojik olarak meydana gelen bu vakalar “zırhlanma” olarak adlandırılır. Stresin zararlarından korunmak için masaj hizmeti alabilir ve sağlığınıza faydalı bir uygulama yaptırabilirsiniz.

Vücutta stresin hedef aldığı iki kas vardır. Bu kasların isimleri tıp alanında Levatоr Scapula, halk arasında da “stres kasları” olarak geçer. Bu kaslar vücutta ensenin üst kısmında bulunur ve kürek kemiği ile birleşir. Stresinizin oranı arttıkça omuzlar yukarı doğru çıkar ve bu kaslar enseye baskı yapar. Bu durum karşısında da kişide ense ve başta ağrılar meydana gelir. Stres geçmişten beri pek çok hastalığın yapı taşı olarak görülür. Düzenli masaj sayesinde stres kontrol altına alınabilir. Seans aralıklarının daha kısa tutulması ile masajın vücuttaki etkileri daha olumlu olacaktır.

Masajın Psikolojik etkisi, Masaj hakkında

 

Ağrılarınızdan Masajla Kurtulun

 

Ağrılarınızdan masaj ile kurtulmanız mümkün. Çoğu zaman sabah uyandığınızda kendinizi hiç dinlenmemiş hissediyorsanız ve nedensiz ağrılarınız varsa vücudunuz yüksek derecede oksijen eksikliği yaşıyor demektir. Nedensiz ağrıların altında yatan ve stresin oluşturduğu en büyük sebep çoğu zaman oksijen eksikliği olarak sinyal verir. Bu ağrıların bazıları darbeye maruz kalma, kesik ya da şiddetli bir baskı sonucunda meydana gelir. Basit bir grip ya da nezle olduğunuzda bile vücudunuzda şiddetli ağrılar hissedersiniz ve çoğu zaman kolunuzu dahi kaldıracak gücün vücudunuzda olmadığını hissedersiniz. Bunun tek nedeni hastalığınız sırasında çıkan yüksek ateşin kaslarınızı zayıflatması ve bu kasların sıvıya ihtiyaç duymasıdır.

''Masaj Hakkında'' Masaj hakkında

Bu ağrılardan, hastalıktan tamamen kurtulmak ve kasların yeniden işlevlerini yerine getirmek için masaja ve bol su içmeye ihtiyaç vardır. Masaj sayesinde kan dolaşımının artması ile kaslara sıvı gider ve gelen besin ile giden artıkların düzeni yeniden eski düzenine kavuşur. Böylelikle hissedilen ağrı ve halsizlik en aza iner. Unutmayın yaptıracağınız düzenli masaj sayesinde kaslarınızı güçlendirebilir ve hastalıklara karşı daha dirençli olabilirsiniz.

Masaj hakkında

Profesyonel bir masaj terapisi almak için iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Masaj hakkında bilgiler ve masaj hakkında tavsiyeler. Masaj hakkında bilgi. Masaj hakkında