Masaj Faydaları

Masaj faydaları saymakla bitmez. Masaj düzgün ve doğru uygulama durumunda, organizmanın kendini savunma kalkanını ve yeteneğini aktif hale getirir. Masajın en belirgin faydaları vücudu dinlendiren, cildi güzelleştiren, vücut forma sokan ve kendimizi muhteşem hissetmemizi sağlayan bir terapi uygulamasıdır. Masajın etkisi vücutta dalgalar şeklinde yayılır. Önce kan dolaşımını hızlanır. Böylece hücreler çok daha iyi beslenir. Kan dolaşımını artırdığı için vücuttan toksinleri ve ödemleri kolayca atarak uzaklaştırır. Masaj kasların esnekliği artırır, eklemlerdeki ağrıları azaltır ve hareket kabiliyetini geliştirir. Masajın yarattığı fiziksel ve psikolojik hafiflik kendimizi daha iyi hissetmemizi ve özgüven duygularımızı arttırır.

Masaj Faydaları Nelerdir? Masajın Faydası

Kesinlikle, masaj fiziksel ve ruhsal açıdan insanı rahatlatır. Aynı zamanda, masaj kilo vermek için en güzel doğal yöntemlerden bir tanesidir.

Masajın yararları, masajın faydası, masaj etkisi

Masajla ilgili yapılan son çalışmalarda ortaya çıktı ki, boyun bölgesi masajı sırasında elde edilen etki, uygun ilaçların verdiği etkiye denk gelmektedir. Masaj türleri içerisinde en etkili akva-masajın olduğunu dikkate alınırsa, kesin olarak diyebiliriz ki, Masaj birçok hastalığın ilacıdır ve alternatif bir tedavi yöntemidir.

 

Masaj Faydaları Nelerdir?

Masaj yaptırıldığında beyaz kan hücrelerini artışa geçirir ve kan dolaşımını hızlandırır. Masajın kişi üzerinde enerjik ve refleks olarak birçok etkisi vardır. Masaj yapıldığı bölgede lokal olarak etki eder. Kaslara, deriye, kaslara, kemiklere, eklemlere, eklem çevresi yapılara, dolaşım sistemine, sinir sistemine, salgı bezlerine ve iç organlara etki ederek bu yapıların fonksiyonları üzerinde etkiler oluşturur. Masaj yaptırmak sadece rahatlamanıza yardımcı olmaz, masaj aynı zamanda bağışıklık sisteminize de faydalı olabilir.

''Masaj Faydaları'' Masajın etkileri nelerdir?

Tüm bu açıklamalardan sonra şunu diyebiliriz ki her ağrının çaresi kimyasal ya da bitkisel ilaçlar değildir ilaçsız bir ağrı giderme yöntemi de olabilir işte ilaç kullanmadan da ağrılarımızdan kurtulmanın yollarından biride bu masaj terapisidir.

 

Masajın Fiziksel Faydaları Neler

Masaj zorlanan kasları ve yıpranan liflerin iyileşmesine faydalı olur.

Masaj stresin azaltılmasına ve rahatlamasına yardımcı olur.

Masaj hareket kabiliyetini ve eklemlerin esnekliğini arttırır.

Masaj baş ağrısı ve vücut yorgunluğunu alır.

Masaj kan dolaşımının hızlanmasına sebep olur.

Masaj zihin delik sağlar  enerjinizi toparlar ve.

Masaj atletik performansınızı arttırır.

Masaj kan basıncını artırır.

 

Masajın Duygusal Faydaları Neler

Masaj ilgi, dokunma ve bakım ihtiyaçlarını karşılar.

Masaj endişe ve kaygı seviyenizi düşürür.

Masaj gevşemenizi sağlar ve zihninizi sakinleştirir ve

Masaj beden alt bilinci oluşturur.

Masaj zihni sakinleştirir.

Masaj pozitif ve mutlu düşünmenizi sağlar.

Masaj özgüven duygularınızı arttırır.

Masaj cinsel hayatınızı güçlendirir.

Masaj cinsel yaşam kalitenizi arttırır.

 

 

Masajın faydaları nelerdir? Masajın faydası, masaj yararları