MASAJ ÇEŞİTLERİ

Masaj çeşitleri arasında sizin masajınız hangisi?

Masaj sonunda Ülkemizde sadece erotik çağrışımlar uyandıran bir kavram olmaktan çıktı ve uzman emin ellere teslim edilen bir trend hâline geldi. Hangi masaj çeşitleri popüler, hangi masaj çeşitleri size en uygun bilmek istemez misiniz?

Masaj çeşitleri Masaj çeşitleri nelerdir?

 

İSVEÇ MASAJI / KLASİK MASAJ

İsveç masajı yorgunluk ve strese karşı 

''İsveç masajı'' diğer adıyla ''klasik masaj'' dır, İsveç Masajı bir kaç yıl öncesine kadar Avrupa’nın en popüler masajları arasındaydı. Şimdilerde klasik masajın yerini daha egzotik ve su temelli masajlar almaya başladı. Hâlbuki gündelik yaşamdaki yorgunluk ve strese karşı en tesirlisi ve etkili olan masaj klasik masajdır. Konsantrasyonu artırıp kaslardaki gerginliği tamamıyla azalttığı için günümüzde pek çok büyük büyük çoğunluk belli aralıklarla isveç masajı diğer adıyla klasik masajı tercih etmektedir.

İsveç masaj klasik masaj nedir? klasik masaj istiyorum

 

AROMATERAPİ MASAJ, AROMA MASAJ

Aromaterapi masaj sancılı ve gergin bayanlara 

''Aromaterapi masaj'' kısa adıyla Aroma Masaj bitki özlerinin karışımından elde edilen yağlarla uygulanırken kullanılan yağların tümü ruh halinizden ten renginize ve cilt tipinize kadar farklı kriterlere göre seçiliyor. Örnek vermek gerekirse regl döneminde çatık kaşlı, sinirli ve asabi oluyorsunuz? Papatya çiçeği özünden elde edilen papatya yağıyla masaj yaptırmanızı tavsiye ederiz. Kış aylarında çekilmez bir hâl alan sinüzitinizi hafifletmek ve başınızı rahatlatmak için de aromaterapi masajı tercih edebilir ve deneyebilirsiniz. Hamilelik döneminde bazı masaj yağları sakıncalı olabiliyor, ki bebek bekliyorsanız masaj yaptırmak istediğiniz uzmanına özellikle belirtin. Aromaterapi masaj ferahlık ve hafifliktir.

Aromaterapi masaj aroma masaj nedir?

 

TAŞ MASAJI, TAŞ MASAJI NEDİR?

Taş Masajı sırt ağrısından yakınanlara 

Başına masaj kadar taş yağsın diyenlere cevabım “Hay ağzına sağlık, sırtıma da volkanik taşlar sıralansın” Sıralansın da, ısıtılan taşlarla kan dolaşımım hızlansın, sırt ağrım geçsin, omuzlarımdaki tutulmalar çözülsün. Ne demek istediğimi anlamadınız değil mi ? anlamak için, sırta belli düzende dizilen volkanik taşlarla masaj yaptırın Taş masajı sizi sırt ağrılarınızdan kurtaracaktır.

Taş masajı taş masajı Ankara

 

TANTRA MASAJI, TANTRA MASAJ NEDİR

Tantra Masajı sensual enerji ve haz masajıdır

''Tantra masajı'' ile kişiler hayatlarını renklendirmek ve cinsel hazların açığa vurmak için tercih edilir. Tantra masajı vücudunuzu tanımak ve bilgi edinmek için bir fırsattır. Tantra masajını tercih edenler, yaşam zevkinin asıl kaynağının cinsel enerji bütünü olduğuna inanırlar ve ''tantra masaj'' sayesinde cinsel enerji hazzını vücutlarının tüm derinliklerinde hissetmek isterler Tantra masajı vücudunu tanımak isteyenlere tavsiye ederim.

Tantra masaj Tantra masaj Ankara

 

HOLİSTİK MASAJ, HOLİSTİK MASAJI

Holistik Masaj kaslardaki gerginliğe ve ağrılara

''Holistik Masaj'' ‘bütüne odaklanma’ anlamına gelmektedir, isveç masajı, shiatsu ve spor masajının bir araya gelmiş halidir. Genellikle Sporcularda uygulanan, kaslardaki ağrılara ve gerginliğe iyi gelen bir masaj çeşidi. Spritüal ortamlardan hoşlananlara bire bir Holistik masaj uygulanırken bedene bütün olarak bakıp, vücudun tümünün oluşturarak içsel ve dışsal denge düzenini sağlıyor.

Holistik masaj Holistik masaj Ankara

 

LOMİ LOMİ MASAJ, LOMİ MASAJI NEDİR

Lomi Lomi Masaj sırt ve karın bölgesi

''Lomi Lomi Masaj'' tamamıyla relax ve doğal ortamda yaptırabileceğiniz bir masaj çeşididir, Sahil kenarında, süssüz olarak, yüzüstü uzanıyorsunuz. Palmiye ağaçları esen rüzgarla sallanıyor, kendinizi kıyıya vuran dalgaların eşsiz sesine vermişiniz, bir yandan da sihirli sözler eşliğinde vücudunuza masaj yapılıyor. Hawaii’nin meşhur masajı Lomi Lomi ritüeli böyle. Masaj salonlarındaysa bu ortam deniz kenarı efektleri ve hoş müzikler eşliğinde yapılıyor. Eski bir Hawaii inancına göre, Her insanın içinde kendi sorunlarını çözebilecek pozitif enerji vardır ve Lomi Lomi bu enerjiyi açığa çıkartmayı sağlar. Tatil yaparken muhakkak lomi lomi masajı denemelisiniz.

Lomi Lomi Masaj Lomi Lomi Masaj Ankara

 

SHİATSU MASAJ, SHİATSU MASAJ NEDİR 

Shiatsu Masaj bağışıklık sistemi zayıf olanlara

''Shiatsu Masaj'' yayın grubunun yayınladığı derginin araştırmasında en gözde masaj çeşitleri arasında birinci sıraya oturan Shiatsu, Japon kültüründen dayanıyor. Sıklıkla hastalanıyorsanız Shiatsu sizin de en gözde masajlarınız arasında olabilir, çünkü shiatsu masajının temel amacı bağışıklık sistemini güçlendirmek. Dirsek ve parmaklarla vücuda noktasal hafif dokunuşlarla baskılar yapılıyor. Kas dokusunun elastikliğini artırdığı için zayıflama diyetlerinin ardından sarkma olasılığını en aza indirmek için de Shiatsu masajı yaptırabilirsiniz.

Shiatsu masaj Ankara Shiatsu masaj

 

BÖLGESEL MASAJLAR, BÖLGESEL MASAJ

Bölgesel masaj belli bölgenin rahatlığı içindir.

''Bölgesel masajlar'' klasik masaj çeşitleri içerisinde sınıflandırabileceğimiz, sadece belli başlı bölgelere yoğunlaşarak yapılan türde bir masaj çeşidi. Bölgesel masajlara örnek vermemiz gerekirse oturarak çalışan insanlarda ağırlıklı olarak boyun ve bel ağrıları hissedilmektedir, ağrı hissedilen bölgelere çeşitli seanslarla yapılan masaj neticesinde ilgili bölgeler yumuşayarak dokularda rahatlık hissedilmektedir, ülkemizde yine çokça tercihi yapılan bir masaj çeşididir. Bölgesel masajda belli bölgeye daha fazla yoğunluk verilen bir tür masaj çeşididir. Belli aralıklarla bölgesel masaj yaptırmanızı tavsiye ederim.

Bölgesel masaj Ankara. Bölgesel masaj

 

SELÜLİT MASAJ, ANTİ SELÜLİT MASAJI

Anti selülit masajı selülit bölgesine odaklı masajdır

''Anti selülit masaj'' başlıca masaj çeşitlerinin içerisinde kadınlar tarafından çok tercih edilen ve istikrarlı şekilde seans alınan bir masaj türüdür. Anti selülit masaj vücutta kan dolaşımı rahatlatılarak birçok selülit oluşumunun önüne geçilmektedir. ''Selülit masajı'' düzenli olarak uygulandığında faydasını gözle görülebilir şekilde farkedebilirsiniz Anti selülit masaj alternatif bir tedavi yöntemidir.

 

# Masaj Paketi

 Özgün Bey

 

Selülit masaj Ankara, Anti selülit masajı

 

Masaj çeşitleri Ankara. Klasik Masaj İsveç masajı, tantra masaj ''Tantra masaj Ankara'' bölgesel masajlar, Selülit masajı

Klasik Masaj Selülit Masaj

Bölgesel masaj