Klasik Masaj

Klasik masaj veya  İsveç masaj nedir? Faydaları nelerdir?

 

Klasik masaj aslında masajın en temel çeşitlerinden biridir.

KLASİK MASAJ NEDİR? Klasik masaj

Klasik masaj yöntemi genellikle vücudun zinde başlamasına ya da günlük yaşam şartlarının getirdiği yorgunluk ve yıpranmışlık hissinden kurtulmak için yapılan bir masaj türüdür.

İSVEÇ MASAJ NEDİR? İsveç Masaj

Klasik masaj ile dinlenme ve gevşeme ile günün getirdiği stresten arınmaya yardımcı olur. Düzenli aralıklarla yapıldığında kan dolaşımını hızlandırarak yaşam sağlığını arttırmaktadır. Klasik masaj bir lüks değil, vücudun belli aralıklarla ihtiyacı olan rahatlama yöntemidir.

Klasik masaj Faydaları, Klasik masaj

Klasik masaj ile kaslarınızı canlandırarak özgün yapısına döndürebilirsiniz,

İsveç masajı ve klasik masaj farkı

İsveç masajı darbeleme ve germe çekme yöntemlerinin ağırlıkta kullanılarak yapılan bir masaj türüdür çoğunlukla klasik masaj adı altında da geçer ama klasik masajdan birçok tekniğinde ayrılmaktadır. İsveç masajı sayesinde vücudumuzun belli başlı bölgelerinde kan dolaşımı hızlanır bunun neticesinde metabolizma belli seviyelerde hızlanmaktadır, metabolizmanın da hızlanmasıyla insan fizyolojisi daha fazla yağ yakmaya başlar. Bazı durumlarda İsveç masajı birçok fiziksel sağlık problemin oluştuğu durumlarda uygulanmaktadır ve birçok vakada bu masaj türünün iyi geldiği gözlemlenmiştir. Şunu da belirtmemiz gerekiyor ki İsveç masajı yalnızca bu işin gerçekten erbabı masör tarafından yapıldığında etkilidir.

Klasik masaj Ankara, Klasik masaj fiyatı

 

Klasik masaj hareketleri

Klasik masaj hareketleri, sert vuruşlar, ovama, sıvazlama ve dairesel hareketlerle yapılır, böylelikle kaslarınızın yumuşamasına ve kan dolaşımınızın artarak harika bir rahatlama hissi vermektedir

Klasik Masaj Hareketleri Nedir?

Klasik masaj diğer adıyla İsveç masajı genellikle standart masaj yağı ile yapılır, zeytinyağı tercih edilir, ancak isteğe bağlı olarak bazı durumlarda kayganlaştırıcı malzeme kullanmadan da ''klasik masaj'' uygulamak mümkündür.

Klasik masaj uygulaması, İsveç masaj fiyatı

Günün stresinden rahatlamak isteyenlere klasik masajı tavsiye ederim.

 

Klasik masaj teknikleri

Friksiyon

Eklemlerin güçlenmesinde önemli bir metottur direkt olarak eklem bölgesine uygulanmaktadır ve bu sayede eklemlerde rahatlama hissedilesi hedeflenmektedir.

Klasik masaj teknikleri nelerdir?

Petrissaj

Friksiyon ekleme uygulanan bir masaj eylemiydi, petrissaj ise direkt olarak kasa uygulanan bir tekniktir, buradaki hedef kası güçlendirirken kan dolaşımını da aynı ölçüde hızlandırmaktadır. Petrissaj İsveç masajı için çok önemli bir tekniktir.

Klasik masaj tekniği

Vibrasyon

Vibrasyon bölgeyi baskıdan çok titreşim etkisi yapılarak uygulanan bir masaj tekniğidir. Bu teknikle sinir sistemi uyarılır ve ilgili bölge rahatlatılır.

klasik masaj teknikleri

Tapotman

Bu teknikteki hedef birikme yapan toksin ve yağların çözündürülmesidir. Sert hareketler uygulanarak çeşitli bölgelerdeki birikmeler çözündürülerek rahatlama sağlanır.

 

 

Masaj Uzmanı Masör

 

Klasik masaj nedir? Klasik masaj nasıl yapılır? klasik masaj istiyorum. klasik masaj adresi. klasik masaj tavsiye. Klasik masaj Ankara. klasik masaj yaptıranlar. Klasik masaj arıyorum. Masör arıyorum. Masaj uzmanı masör Ankara

 

Klasik Masaj

Masaj Uzmanı Masör

 

Klasik Masaj