Aromaterapi masaj

Aromaterapi Masaj alternatif tıbbın gözdesi.

 

Aromaterapi masajdan faydalanmak isteyen bir kişinin belirli bir şikâyeti olması gerekmez. Kişinin sağlığını koruması için dinlenerek ve rahatlayarak Aromaterapi masajdan faydalanması mümkündür.

Aromaterapi bitki özlerinden meyve, yaprak, kabuk, çiçek, tohum, sap, kök gibi farklı bölümlerinden çeşitli şekillerde elde edilen kokulu ve güzel özel yağlar aracılığıyla beden-ruh-zihin dengesinin düzenini sağlamaya yarar.

''Aromaterapi masaj'' Aromaterapi nedir?

Aromaterapi masaj fiyatı, Aroma Masajı

Aromaterapi masaj için bitki özlerinden elde edilen Aroma masaj yağları sayesinde, farkında bile olmadığımız eksiklik duyulan bazı koku ve tatları tamamlayıp dengede kalmamızı sağlamaktadır.

Aromaterapi Masajın temposu düşük, hareketlerin şiddeti ise gayet hafiftir ve daha çok rahatlatıcı, gevşetici ve dinlendirici bir özelliğe sahip masaj türüdür.

Aromatik Masaj, Aromalı masaj

Aromaterapi masaj deri yüzeyini ısıtır, gevşetir ve yoğun kas ağrıları üzerinde etkili olur. Aromatik yağların kokusu ile birlikte psikolojik ve ruhsal olarak bedeninizi ve ruhunuzu yoran sıkıntılardan arınarak rahatlamış ve ferahlamış olursunuz. 

Aromaterapi Masaj yağı

Kendini keyifli hissetmek isteyenlere ''Aromaterapi masaj'' tavsiye ederim

 

Bitkilerden buharla ya da damıtma yoluyla çıkarılan öz yağların kokularının şifa amacıyla kullanımı. Derin bir bilgi ve uzmanlığı gerektiren bir konu ve geçmişi çok eskilere dayanıyor. Etkisi son derece basit, koku molekül bileşimleri beynimize ulaştığında koku hafızamızı etkiliyor ve bizde çeşitli duyguların oluşmasına neden oluyor. Sağladığı olumlu etkiler sadece duygusal değil, aynı zamanda fiziksel ve zihinsel oluyor.

Aromaterapi masaj nedir?

 

Aromaterapi Masaj nedir?

Aromaterapin ’in şifa kaynağı oluşu tamamen tesadüf. Parfüm endüstrisinde çalışan Rene Gatfosee adlı Fransız kimyagerin başına gelen bir kaza, hayırlara vesile olmuş. Çalışmalarını sürdürürken laboratuvarında bir patlama meydana gelmiş ve kolu fena halde yanmış. Can havliyle, kolunu yakınındaki sıvı dolu fıçıya sokmuş. Meğer o fıçı lavanta yağıyla doluymuş. Kimyagerin yanık acısı birdenbire dinmiş ve sonrasında kolunda hiç de iz kalmamış. Parfüm için kullandığı bir yağın iyileştirici gücü de olduğunu keşfedince. Gatfosee bu konuyu daha kapsamlı araştırmaya karar vermiş ve böylelikle Aromaterapinin ilk uzmanı olarak işe koyulmuş.

Aromaterapi masaj nedir? Sorusu

Aroma terapi masaj tekniği

Aromaterapide sadece öz yağlar yani “Essentials” kullanılıyor. Temel kullanımları iki şekilde oluyor, ya cilde sürülüp cilt tarafından emilmeleri sağlanarak ya da kokuları teneffüs edilerek. Banyo ve masajda kullanımları son derece yaygındır.

''Aromaterapi'' Aromalı Masaj

Masör olarak benim en çok tercih ettiğim ve sıklıkla önerip tavsiye ettiğim yağlar lavanta ve sandal ağacı yağı. İkisi de vücudu stresten arındırıp gevşetiyor, ayrıca rahatlatıyor ve hatta beyin dalgalarını yavaşlatarak zihinde derin düşünme etkisi yaratarak problemlerden arınıp sakinleşmenizi sağlıyor.

Aromterapi masaj fiyatı

 

aromaterapi masaj fiyatı

 

Aromaterapi yağları konusunda yapılan incelemeler sayesinde çok ilginç bulgular elde edilmiş. Mesela bir atölyenin havalandırma sisteminde limon yağı kokusu kullanılmış ve işçilerin gün boyu yaptıkları hata oranının yarı yarıya azaldığı görülmüş. Japonya’da birçok firma çalışanlarının verimini artırmak amacıyla Aromaterapi ’den yararlanıyormuş.

Aromaterapi masaj fiyatı, masaj fiyatı

Aromaterapi masaj Ankara

Yasemin yağı kahvenin salgıladığı uyarıcı etkiyi sağlamasıyla meşhurdur. Okaliptüs yağı da aynı amaçla kullanılabiliyor, öyle ki kamyon şoförlerinin uzun yolda uyanık kalabilmek için okaliptüsten yararlandıkları bilinirmiş.

Bir Metro istasyonunda da ilginç bir koku deneyi yapılmış. Toplu taşımada yemek Aroması kullanılınca bunu koklayan yolcuların daha az saldırgan ve kavgacı olduğu görülmüş.

Tabii ki bir uzmana danışmak ve ihtiyaçlar doğrultusunda bilinçli seçimler yapmak gerek. Yağların mucizevi şifa etkisi saymakla bitmiyor.

Aromaterapi masaj yağları nasıl kullanılır

 

Aromaterapi masaj yağları

Aromaterapi masaj için tercih edebileceğiniz bazı Aroma masaj yağları aşağıdadır.

Papatya, kakule, limon, portakal, tarçın, bergamot, gül, melisa ve lavanta depresyonu gidermekte birebir.  Gül, mandalina, portakal ağacı, adaçayı yağları yüksek tansiyonu düşürüyor. Bu yağlar aynı zamanda uykusuzluğa da iyi geliyor. Papatya, nane, fesleğen yağlarını koklamak ise baş ağrısını gideriyor

 

Aromaterapi Masaj

Masaj Uzmanı Masör

 

Masaj Uzmanı Masör